SHARE

Lara Spajic ,bukuroshja nga Kroacia është shpallur “World Top Model 2016”, në konkursin e mbajtur fundjavën e kaluar në Milano të Italisë.

Ajo është vetëm 17 vjeç dhe 1,79 centimetra e gjatë.

Bukuroshja 17 vjeçare sfidoi 30 modele nga vende të ndryshme të botës: Argjentina, Belgjika, Serbia, Mali i Zi, Maqedonia, Bosnja, Sllovenia, Kuba, Rusia, Kongo, Spanja, Greqia, Italia, Sllovakia, Republika Çeka, Hungaria, Venezuela, Namibia, Anglia, SHBA, Brazili, Ukraina, Gjermania, Franca, Uruguai, Paraguai, Rumania, Holanda, Kina, Maroku, Lituania, Zambia, Uganda, Kolumbia, Peru, Argjentina, Bolivia, Panamaja dhe India.

Vlen të theksohet përfaqësuese prej Kosovës apo Shqipërisë në këtë garë bukurie nuk kishte.

Modelja Laara Spajic nënshkroi një kontratë prej 200 mijë euro me Agjencinë e modeleve në botë.  /Ina/

lara-5 lara-6 lara