SHARE

Miss & Mister Grand Sea univers Kosovo & Albania 2017 nje spektakel i organizuar në Prizren në Stela Pallas nga Top model Agency më Drejtor Vilson Gecaj ku finalist ishin 15 vajza dhe 15 djem nga Kosova dhe Shqipria ,Pjes e kti spektakli kishte edhe Kengetar te estrades vlen te ceket sfilata e dyte e missave me interpretimin live ne sken te Kengetarit shemi Iliret me hit in e tyre gjamadani vija vija ku missat sfiliuan me tesha komtare te punura ekstra nga saloni nuseris Tina.

Pjes s juris speciale ishin shpresa Drasati producente nga shqipria Behrat Behrami model ,Ervin Kurti gazetar nga top chanel ,Miss Drenasi 2016 , Donjeta Kosumi Kallashi Rudina Hoti fotografe express gazeta ,Alis kurtish mister grand sea univers 2015 Kryetare juris Artnesa Krasniqi Miss Kosova Univers 2016

Në Kete spektakel u ndan kto cmime:

Miss grand sea univers Kosova 2017 Albisona Bequku nga Drenasi.

Mister grand sea univers Kosova 2017 Getuarb bala nga Gjakova.

Shoqerusja e 1 Marigona Nushi .Shoqerusi 1 Lirim Leka.

Shoqerust e 2 Diana Gjergjaj Gjakove Arjanit Mustafa Gilan.

Miss fotogjenia Erdonita Krekaj / Mister Fotogjenia Amir Spahiu Shtime.

Cmimi i kompanis Top Model Agency ket vit e fituan Lulzim Jashari & Marigona Nushi ku dhe kta dy do te perfaqsojnë Kosoven nderkomtarisht, Miss Sharmi Fiorentina Gashi nga Kukesi. Vendet e para perfaqsojnë Kosoven dhe Shqiperinë në Miss & Mr Grand Sea Univers në Bullgari në mesin e 70 shteteve të Botes. img_1162 img_1163 img_1164 img_1165 img_1167

img_1161