SHARE

A e dini se aloe vera është menyra më e lehtë dhe një nga trajtimet me shumë efektive për gjoksin e fortë dhe të tonifikuar. Aloe vera ka veti natyrale të shtrëngimit të lëkurës që mund të ndihmojnë në pasjen e nje gjoksi të bukur dhe shumë joshës.

Antioksidantët në aloe vera parandalojnë dëmet e shkaktuara nga radikalet e lira dhe ndihmojnë qe gjoksi te jete gjithmone ne forme.

Ajo që ju duhet të bëni është shumë e thjeshtë, vetëm merrni ca xhel aloe vera dhe masazhojeni në gjoks. Lëreni për 10 minuta dhe pastaj shpëlajeni.

Praktikojeni rregullisht për 30 ditë dhe mund ta shihni dallimin.

Nje tjeter menyre se si te keni nje forme te bukur gjoksi eshte qe te merrni dy gira (apo dy pesha) dhe beni ushtrime me krahet per disa minuta cdo dite.

Kombinimi i të dyja menyrave do t’ju japë padiskutim një gjoks të parezistueshëm.