SHARE

Për dekada me radhë, moringa dhe xhinxheri janë përdorur për të luftuar sëmundje të shumta dhe gjithmonë kanë dhënë rezultate të shkëlqyera. Studimet e fundit kanë treguar se nëse këto dy përbërës kombinohen, efekti i tyre është shumë më i shpejtë.

Vetitë e moringës:

Moringa njihet gjithashtu si pema e jetës dhe përdoret si bimë medicinale në Indi. Falë vlerave që posedon është bërë shumë popullor dhe ka gjetur përdorim në shumë pjesë të tjera të botës.

Ja çështjet shëndetësore që kuron moringa:
1. Ndihmon personat që vuajnë nga artriti

Moringa kontribuon në uljen e inflamacionit falë komponentëve të saj anti-inflamatore. Përveç kësaj, ajo përmban minerale të tilla si magnez, hekur, bakër, kalium ose kalcium që ndihmojnë në forcimin e sistemit lokomotor, duke shmangur sëmundjet në të ardhmen.

2. Mbron kundër kancerit

Klinikisht, është vërejtur se ekstrakti nga gjethet e moringës pengon përhapjen e qelizave të kancerit sepse përmban izotiocianat benzil. Shumë studime shkencore kanë treguar se ky kompleks kimik ka aftësi kimioprotektive kundër kancerit.

3. Kuron dhimbjen e kokës

Në mjekësinë tradicionale indiane, gjethet e moringës përdoren për të zvogëluar ose eliminuar dhimbjet e kokës dhe migrenën, për shkak të ndikimit të saj anti-inflamator.

4. Presionin e lartë të gjakut

Komponentët e moringës veprojnë si hipnotizues, duke e bërë atë shumë të dobishëm për njerëzit që vuajnë nga presioni i lartë i gjakut.

5. Problemet me stomakun

Moringa rekomandohet për rastet e ulçerës dhe acidit në stomak.

6. Mbron mëlçinë

Moringa rekomandohet shumë për parandalimin e sëmundjeve që lidhen me mëlçinë.

7. Kundër anemisë

Moringa përmban shumë lëndë ushqyese që parandalojnë ose luftojnë aneminë. Ajo është e ngarkuar me proteina, vitamina dhe minerale.

Vetitë e xhinxherit

Xhinxheri është një rrënjë e fuqishme që përdoret gjerësisht për të luftuar sëmundje të ndryshme, të tilla si kollin, djegiet në fyt, ftohjet, diarre, diabet dhe disa probleme të stomakut.

Studimet e fundit kanë treguar se xhenxhefili është shumë i mirë për të luftuar diabetin e tipit 2, pasi, nëse konsumohet rregullisht, ndihmon në uljen dhe kontrollin e niveleve të sheqerit në gjak.

Marrje mendsh gjatë udhëtimit:

Për të shmangur këtë është e këshillueshme që të konsumoni xhenxhefil 3 orë para se të hipni në aeroplan, makinë, varkë, etj.

Trajtimi i kemoterapisë:

Pacientët e kancerit duhet të konsumojnë xhenxhefil për të zvogëluar vjelljen dhe të përzierat.

Shtatzania:

Gratë shtatzëna mund ta konsumojnë xhenxhefilin për të reduktuar të vjellat në muajt e parë. Ky trajtim nuk mund të vazhdojë për më shumë se dy muaj me rradhë!

Xhinxheri është gjithashtu i mirë për të parandaluar shfaqjen e ulçerës, për shkak të fuqisë së tij antibakteriale.

Si të përgatisni përzierjen e moringës dhe xhinxherit:

Përbërësit:
  • xhenxhefil i freskët,
  • moringë, (në varësi të sasisë që preferoni të konsumoni)
  • një lugë çaji mjaltë,
  • 4 gota ujë.
Përgatitja:

Lani rrënjët e xhenxhefilit mirë dhe pritini në feta. I zieni me 4 gota ujë për 10 minuta dhe më pas shtoni moringën.

Përzierjes pasi të ftohet, hidhini një lugë mjaltë për ta ëmbëlsuar dhe jeni gati për ta shijuar pijen.