SHARE

Uria kurrë nuk është mënyrë e mirë për të humbur në peshë, më mirë të ushqeheni shëndetshëm dhe të konsumoni ushqime që nxitin shkrirjen e shtresave dhjamore.

Shkrirja e tyre është e mundur duke i ndryshuar disa shprehi, ushqimin e rregullt dhe të shëndetshëm dhe ushqimet, por edhe kombinimin ushqimeve që sulmojnë dhjamin.

A e keni ditur se një nga përbërësit është piperi i zi?

Kjo erëz përmban nutriente që e përshpejtojnë procesin e shkrirjes së yndyrës në trup.

Lëngu i zi me piper:
  • 2 kokrra piper të zi;
  • 1 rriskë rrënjë xhenxhefili;
  • 10 dredhëza;
  • 2 rriska ananas;
  • 3 lugë vaj ulliri;
  • 2 dcl ujë.

Përbërësit i derdhni në blender, i përzieni.
E pini në mëngjes dhe pasdite.