SHARE

Fryrjet, dhimbjet e kokës, pagjumësia, mungesa e vullnetit dhe lodhja konstante, tregojnë se e keni ngarkuar për së tepërmi mëlçinë dhe se është koha e fundit që të ndërmerrni masa.

Lëngu natyral për pastrimin e mëlçisë:

Përbërësit:
  • 125 g lakër të freskët;
  • 1 limon;
  • 25 g selino;
  • 1 dardhë;
  • 1 rrënjë xhenxhefili prej 150 g;
  • 500 ml ujë.
Përgatitja:

Të gjithë përbërësit i përzieni në blender dhe çdo mëngjes e pini nga një gotë në lukth të thatë, për së paku tri javë.