SHARE

Bukuroshja dhe modelja e vogel Sara Hoxhaxhiku pas realizimit te setit fotografik Frozen per festat e fundvitit sjell edhe kengen e njohur boterisht Leit It go.

Eshte hera e pare qe dikush ne trojet shqiptare sjell ket imazh ne foto dhe kenge boterisht te njohur e cila fitoi disa qmime radhazi.Sara kesaj radhe ka bashkpunuar me njerin nga producentet me te mire shqiptar Florent Boshnjaku dhe stilisten Munirka Tuna kurse per video u kujdes Studio Urban. Përndryshe, Sara Hoxhaxhiku, si modele junior ka qenë imazh i “Aphrodite Coture” të Afërdita Paqaradës, të “Jawiibags” të Xhavit Novolanit dhe “Savage” të dizajneres nga Shqipëria, Bora Kokëdhimës. Ka qenë e vetmja pjesëmarrëse nga Kosova si modele junior qëkur ishte 4 vjeçe në “Albanian Fashion Week 2013”, në natën finale në Tiranë, organizuar nga Bora Kokëdhima në “B’Concept Fashion Week”. Sara, gjithashtu, ka marrë pjesë në sfilatën bamirëse për fëmijë, organizuar nga “Kosova’s Philanthropists”.
Ka qenë e përzgjedhur dy here nga Sidrita Sadikaj, drejtoreshë nacionale për garat ndërkombëtare për fëmijë, ta përfaqësojë Kosovën në “Little Super Model of the World”, në Greqi dhe Bulgari e që shkaku i dokumentacionit s’ka mundur të marrë pjes. Padyshim ne te ardhmen Sara do jet ikona e ardhshme shiptare e cila nga tani eshte nje yll i vogel.