SHARE

t

Çdo vajzë dëshiron të jetë e bukur dhe ne përdorim miliona truket për të qëndruar të reja dhe të freskëta. Këto truke nuk dueht të jenë të ndërlikuara gjithmonë! Më poshtë mund të provoni disa nga këto që kemi listuar:
Përdorni furçën e një rimeli të përdorur, pasi ajo luan një rol të madh në mënyrën se si do të duken qerpikët tuaj. Nëse keni gjetur furçën tuaj të preferuar, sidomos nëse është një markë e shtrenjtë, thjesht lajeni dhe përdoreni atë me një rimel tjetër.
Nëse nuk dëshiron që lëkura juaj të duket e mbingarkuar me përbërjen dhe dhjetra shtresave, por akoma dëshiron që ajo të duket e freskët, e butë dhe e shndritshme, vetëm përziejeni pudrën tuaj me një
Vaselina mund të heqë lehtësisht grimcat e tualetit dhe kjo është ajo që ka nevojë lëkura juaj. Përdoreni atë në vend të larësit tuaj të zakonshëm ose kur harroni të blini një të ri. Mund të jetë një mundësi e mirë, sidomos në dimër, kur lëkura juaj ka tendencën të thahet.
Nuk ka nevojë për pajisje speciale! Furçat e tualetiti mund ti lani me një shampoo normale. Funksioni është i njëjtë
Për një fytyrë mat përzieni pudrën e lëngshme me atë të thatë. Në këtë mënyrë do të keni më shumë mbulim dhe jo shumë shkëlqim të tepërt.
Ka një stil të thjeshtë se si të bëni buzëkuqin tuaj të qëndrojë më gjatë. Përdoret edhe nga artistë dhe profesionistë të mak up-it. Nëse keni një ngjarje të rëndësishme ose një ditë të gjatë përpara, mos harroni se buzët tuaja duhet të qëndrojnë të përsosura. Vendoseni një shtresë të kuq buzësh dhe prisni. Pastaj merrni një pecetë dhe vendoseni në buzë. Ajo do të heqë buzëkuqin e tepërt. Pas kësaj, aplikoni një shtresë tjetër të kuq buzësh