admin

2660 POSTS 0 COMMENTS

Çfarë i ndodh trupit të femrës 2 javë para ciklit, ja simptomat negative… –...

Cikli menstrual nuk është periudha më e lumtur e muajit, fatkeqësisht. Fluksi i tyre gjithashtu ndryshon në varësi të individit. I lehtë, i rëndë, i...

4 shenjat paralajmëruese që ju dërgon trupi kur është i mbushur me toksina dhe...

Edhe pse përpiqeni të ushqeheni shëndetshëm, të bëni aktivitet fizik apo të shmangni ekspozimin në zona të ndotura, është e pamundur të mos rrezikoheni...

3 përbërësit natyralë që kurojnë bajamet e qelbëzuara… – Femina.al

Bajamet e inflamuara apo të qelbëzuara është një nga shenja më frustruese të ftohjes! Për këtë problem nuk ka asnjë zgjidhje magjike, por duhet...

Prindër, kujdes nga simptomat – Femina.al

publikuar më 19 Shk, 2018 Gripi vetëm në këtë vit ka vrarë dhjetëra apo qindra fëmijë anë e mbanë botës, dhe normalisht se shumica...

Tri lugë nga ky eliksir dhe dimrin do ta kaloni si “pashë”! – Femina.al

Këtë dimër do të pëlcisni nga shëndeti nëse vetes ia përgatisni këtë eliksir. Në mjekësinë popullore ekzistojnë shumë receta për rritjen e hemoglobinës në...

Rita e mahnitur, nuk mund të besonte se aq shumë njerëz janë mbledhur për...

publikuar më 18 Shk, 2018 Rita Ora është mahnitur me prezencën e madhe të njerëzve para koncertit të saj. Në disa imazhe që i ka...

Ardhja e Rita Orës në Kosovë i kushtoi shtetit 300 000 EURO! – Femina.al

publikuar më 18 Shk, 2018 10 vjetori i pavarësisë së Kosovës po i kushton bukur shtrenjtë Kosovës. Jo për ndonjë organizim madhështor që sheh...

Thonë që është infarkt, kur mpihet dora e majtë, por mund të jetë edhe...

Me siguri nga dikush keni dëgjuar që kur mpihet dora e majtë është tregues i sigurt që do të pasojë infarkti, mirëpo, a është...

Zbutini dhimbjet e sinuseve me vezë të ziera! – Femina.al

Inflamacionet e sinuseve shfaqen në mot të ftohtë. Nuk duhet ta kuptoni si diçka të lehtë, pasi mund të shndërrohet në sëmundje kronike. Derisa nuk...

Ushqimet që nuk duhen ngrohur, sepse helmoheni! – Femina.al

Shumë njerëz mund të konsumojnë ushqimin që ka mbetur nga dreka ose darka për herë të dytë apo të tretë. Disa ushqime mund të...

Na ndiqni

0FansLike
594FollowersFollow
44FollowersFollow