admin

2208 POSTS 0 COMMENTS

Këto janë zonat më të ndjeshme të meshkujve! – Femina.al

Identifikimi i zonave të ndryshme erotike gjithashtu mund të përmirësojë shëndetin seksual, disa hulumtime tregojnë se stimulimi i disa zonave mund të shkaktojë reagime...

Erë të keqe të vaginës? Provojini këto ushqime! – Femina.al

Nëse jeni femër, atëherë e dini se sa shumë zhvillime ndodhin në pjesën tuaj të poshtme të trupit, veçanërisht në vaginë. Kjo e fundit është...

Një vonesë 2-minutëshe në prerjen e kërthizës ndikon në zhvillim më të mirë të...

publikuar më 11 Dhj, 2017 Këto janë konkludimet e një studimi të kryer nga shkencëtarët e Universitetit të Grënadës dhe Spitalit Klinik në San...

10 shenjat paralajmëruese që trupi ju dërgon kur ka nevojë për ndihmë! – Femina.al

publikuar më 11 Dhj, 2017 Vitaminat dhe mineralet janë ato enzima aktive që jo vetëm luajnë një rol kryesor në organizmin e njeriut,por edhe...

Metoda e parandalimit të rënies së flokëve, vetëm përmes kafesë! – Femina.al

Përditësimi i fundit: 11 Dhj, 2017 Rënia e flokëve është një ndër problemet më të mëdha në botë, për të cilën vazhdimisht po kërkohen...

Mjaltë me spec djegës – efektet fantastike për organizmin! – Femina.al

A e keni provuar ndonjëherë mjaltin me spec djegës? Është i ëmbël dhe i zjarrtë. Ka një shije, e cila duket sikur të ka munguar...

Hidheni këtë në kafenë ose lëngun tuaj për të rikthyer shikimin dhe t’i thoni...

publikuar më 11 Dhj, 2017 Megjithëse, të gjitha shqisat tona janë të rëndësishme dhe ne nuk mund të jetonim në mënyrën e duhur nëse...

Mos lëpini fillin e papjekur të tortave! – Femina.al

Është një veprim që shumë fëmijë gëzojnë gjatë pjekjes me prindërit e tyre. Por, lëpirja e fillit të papjekur mund të mos jetë e sigurt,...

Heq cistet në gjoks dhe pakëson ënjtjet e dhimbjet! – Femina.al

Luleradhiqja është një nga bimët më shëruese në planet, të gjitha pjesët e saj mund të përdoren në këtë drejtim. Gjethet e saj të reja...

Kjo është vitamina që ul me 50% rrezikun e shfaqjes dhe përparimit të kancerit...

publikuar më 11 Dhj, 2017 Hulumtimet e shumta shkencore kanë treguar se shenjat paralajmëruese dhe kapja e kancerit të gjirit në fazat e para...

Na ndiqni

0FansLike
615FollowersFollow
42FollowersFollow