admin

2208 POSTS 0 COMMENTS

Heq dy kilogramë për vetëm 10 ditë! – Femina.al

Dëshironi të humbni peshë në mënyrë të shëndetshme? Në këtë drejtim do t’ju ndihmojë supa e mrekullueshme nga artikulli më i shëndetshëm në botë...

Lëngu i këtij fruti është 5 herë më i fuqishëm se shurupi kundër gripit!...

Ananasi është një frut shumë i shëndetshëm dhe me vlera ushqyese pafund, kjo gjë e bën një ilaç shumë të fuqishëm kundër gripit dhe...

Ilaçet e vjetra shtëpiake që në fakt kanë efekt! – Femina.al

publikuar më 10 Dhj, 2017 Kur flasim për ilaçet natyrale, zakonisht mendojmë për ato me aloe vera, për të djegura apo të prera. Në...

Receta e vjetër që ndihmon për shumë sëmundje! – Femina.al

Bëhet fjalë për një recetë të vjetër, që është bartur gjeneratë pas gjenerate. Për këtë recetë ju nevojiten: 400 ml vaj të ftohtë, sipas mundësive...

Receta për bukën më të shëndetshme… Ja si ta përgatisni! – Femina.al

Edhe pse shumë njerëz shmangin glutenin nga frika e fryrjes dhe inflamacioneve, ekspertët theksojnë se gluteni është vetëm një lloj i lektinës – proteinë...

Letra e nënës për të bijën që duhet ta lexojë çdokush, pavarësisht moshës –...

Letra e nënës dedikuar vajzës së saj, e cila po bën bujë nëpër media… E dashur vajza ime, Ditën kur të bëhesh e vetëdijshme...

E vërteta për gjethet e mjedrave, përse janë kaq të shëndetshme për femrat? –...

Gjethja e mjedrës njihet fare mirë për vetitë e saj gjatë shtatzënisë së femrave, derisa ofron veti shëruese për femrat në të gjitha shtigjet...

Qumështi i gjirit ka filluar të përdoret si ilaç kundër kancerit! – Femina.al

publikuar më 9 Dhj, 2017 Qumështi i gjirit të nënës ka filluar të përdoret si ilaç kundër kancerit, pasi që shkencëtarët suedezë krejt rastë-...

Hajeni këtë sallatë 3 net rresht: Do të mahniteni me rezultatin!

Ju sjellim recetën për shujtën që pastron yndyrat në zorrë dhe në këtë mënyrë pakëson peshën trupore, e poashtu edhe rregullon acidet në lukth....

Vajza! Ja çfarë ndodh nëse i hiqni qimet nga zona intime! – Femina.al

publikuar më 9 Dhj, 2017 Ekspertët tregojnë se si nuk është punë e mençur t’i hiqni qimet në organet gjenitale. Shpjegojnë që ato kanë...

Na ndiqni

0FansLike
615FollowersFollow
42FollowersFollow