admin

1596 POSTS 0 COMMENTS

Po ju bien flokët shumë këtë periudhë? Ja çfarë duhet të bëni që të...

Keni probleme me flokët? Po kërkoni ndonjë trajtim që të funksionojë pa efektët anësore të medikamenteve të ndryshme? Duhet të provoni patjetër këto receta...

Sekonda pas lindjes, foshnja nuk i hiqet së ëmës nga përqafimi (VIDEO)

Kjo lidhje e menjëhershme emocionale mes një vajze të posalindur dhe nënës së saj tronditi edhe stafin mjekësor që ndihmoi në lindjen e foshnjes. Për...

Mbani pak kripë gjithmonë në xhepin tuaj sepse do t’ju shpëtojë jetën! – Femina.al

Shumë njerëz mbajnë me vete një biskotë, një karamele apo një pako të vogël sheqeri. I përdorin si mjete emergjente kryesisht kur ndjejnë se kanë...

Uji me xhenxhefil, tretmani i pabesueshëm për reumë dhe artrit – Femina.al

Xhenxhefili përdoret si preparat efikas kundër reumës, trombozës, nervit ishiatik dhe sëmundjeve të ndryshme, ndërsa që efikasiteti është shumë i fortë. Xhenxhefilin mund ta përdorni...

Ilaç natyral nga tre përbërës i cili e largon kollën – Femina.al

Trajtimi i kollës kronike dhe bronkitit ka qenë gjithmonë një sfidë edhe për mjeksinë moderne – deri më tani.Ky ilaçë natyral krejtësisht i ri,...

Gjumi i ëmbël, shumë i rëndësishëm në vjeshtë dhe pse duhet të flini në...

Në vjeshtë, temperaturat bien ngadalë dhe orët e natës zgjaten. Është koha kur rriten orët e gjumit. Prandaj, zgjatja e kohës së gjumit në...

Ja pse nuk duhet ta anashkaloni kurrë këtë superushqim – Femina.al

Fasulet janë shumë popullore në shumë kultura dhe janë ushqim bazë në kuzhinën meksikane, braziliane, kubane, dhe atë domenikane. U prezantuan në Europë në shekullin...

Ilaçi me mjaltë që shëron të ftohtin dhe bllokimin e hundëve – Femina.al

Mbështjellja me mjaltë është diçka që shumë njerëz nuk do ta mendonin si një zgjidhje për të shëruar të ftohtin ose gripin. Fillimisht është...

Ja si të rrisni flokët me vetëm 1 përbërës… – Femina.al

Rozmarina reziston e freskët për një kohë të gjatë. Përveçse ka aromë shumë të mirë që ndikon në shijen e gatimeve të ndryshme, zbukuron...

Si të liroheni nga njollat e errëta nën sqetulla dhe në qafë! – Femina.al

Ekzistojnë shumë arsye për shfaqjen e njollave të errëta në lëkurë. P.sh. rruajtja, depilimi, pickimet, ekspozimi ndaj diellit, përdorimi i deodorantëve etj. Si rregull, njollat...

Na ndiqni

0FansLike
621FollowersFollow
42FollowersFollow