Artikujt më të lexuar

Featured posts

Lëngu magjik që shkrin dhjamrat – Femina.al

Shumë njerëz ëndërrojnë që të kenë një trup me përmasa perfekte trupore dhe pa dhjam. Por kjo jo gjithmonë është e mundur dhe e lehtë...

Vdes Bajram Rexhepi – ish-kryeministri i Kosovës – Femina.al

Ka ndërruar jetë ish-kryeministri i Kosovës, Bajram Rexhepi. Bajram Rexhepi ka ndërruar jetë pak para orës 10:00. Burime të Telegrafit theksojnë se nuk është vendosur nëse...

‘Hekurosja’ e gjinjve, metoda afrikane që “mbron” vajzat nga sulmet seksuale – Femina.al

Përditësimi i fundit: 20 Gus, 2017 Një grua në Afrikë masazhonte gjinjtë e vajzës 10-vjecare ndërsa fëmijët e tjerë e shikonin të tmerruar. Veronica filloi...

Pika të zeza në vesh?! Ja dy trajtimet natyrale që i heqin ato plotësisht...

Sa herë që përmenden pikat e zeza, nuk mund të mos mendojmë për pikat e zeza që shfaqen në fytyrë, kryesisht në zonën e...

Receta e vjetër kineze me kanellë të zierë që lufton mbi 10 sëmundje –...

Edhe doktorët nuk mund ta shpjegojnë faktin se si kanella dhe mjalti janë kura ideale për kancerin, artritin, çrregullime të gurëve të gjakut, kolesterolin...

Vetëm 1 minutë stërvitje në ditë ju mjafton që ta largoni këtë sëmundje –...

Shumë njerëz mendojnë se të qenit të shëndetshëm do të thotë që të shkoni në palestër dhe të mbylleni aty për orë të tëra...

Nëse i keni këto 14 shenja, mëlçia juaj është e dëmtuar! – Femina.al

Përditësimi i fundit: 20 Gus, 2017 Mëlçia është organ “përgjegjës” për tretjen në organizmin tonë. Por për shkak të shtimit të toksinave që futen në...

Mësoni se a mund të humbet virgjëria me tamponë! – Femina.al

Jeni e virgjër por frikësoheni se futja e tamponit do t’ju bëjë që ta humbni virgjërinë? Atëherë dëgjoni mirë: Çdo vajzë që është me menstruacione...

Kjo pije ul nivelin e kolesterolit në gjak! – Femina.al

Kolesteroli është substancë organike e prodhuar nga mëlçia, e cila transportohet përmes acideve yndyrore në gjak. Kur niveli i acideve yndyrore rritet ndjeshëm, atëherë...

Kontrollojeni ndjenjën e urisë me këtë ushqim! – Femina.al

Përditësimi i fundit: 20 Gus, 2017 Konsumimi i këtij produkti është i lidhur me rregullimin e ndienjës së urisë thotë një studim i ri.Studimet botuar...

Na ndiqni

0FansLike
638FollowersFollow
40FollowersFollow