Event

KY VITI I RI 2018 FILLOJ ME LAJME TË MIRA

Konkurs Miss Kosova Shqipëria Europe 2018 Të drejtë Konkurimi kanë të gjitha Vajzat shqipëtare nga mbarë Bota. Kriteret e konrukimit janë Bukuria dhe Mosha prej...

Super event i modës shqiptare!…shikoni kush është zgjedhur fituse…(FOTO)

Ashtu siç u planifikua, u realizua në mënyrën më perfekte “Miss Shqipëria-Kosova Winter 2017”. Në këtë super event fituese u përzgjodhën: Margarita Nuha Miss Kosova Winter...

Mis Europe Continental Italia

Miss Europe Continental Italia, një finale ku bukuria është bashkuar me momente të artit dhe performancës. Sofia Di Chicco është kurorëzuar Miss Europe Continental...

Kosovare Halimi Modele Në “Gecjan Fashion Group” Zgjedhet Më E Mira Modele Në Ballkan

Nën organizimin e liderit te spektaklëve të modës në vend dhe rajon “Gecjan Fashion Group” me producent Ilir Geci u realizua spektakëli madhshtor “Balkans...

‘Oscar’-ët e modës

  Personazhet më të rëndësishme të botës së modës, bashkë me shumë yje të “Hollywood”-it, ishin të pranishëm në mbrëmjen gala të “CFDA Fashion Awards...

Brendi i veshjeve moderne Kujta & Meri, tashmë edhe në Prishtinë

Prishtinë, 7 qershor - Showroomi i shumë kërkuar prej aq vitesh nga adhuruesit e veshjeve të punura me stilin e njohur tashmë nga Kujta...

Pesë artistë shqiptarë, me ekspozitë në Kinë

Ekspozita do të qëndrojë e hapur deri me 15 korrik të këtij viti. Kina do të jetë pikëtakimi i disa prej artistëve më me zë...

Profil/ Kuksiania që rrëmbeu çmimin “Artisti i ri më i mirë” në “Tirana Art...

Këtë të mërkurë u mbyll edicioni i dytë i “Tirana Art Fest” dhe dhjetëra gjimnazistë të kryeqytetit u vlerësuan me çmime të ndryshme, pas...

Flora S in “Blue Ball” Hamburg

The 20th anniversary of the Blue Ball in Hamburg took place in one of the most prestigious hotels, Atlantic Kempinski. Over 1000 people attended...

Kreatorja Vjollca Llapashtica me superkoleksion (Foto)

Kreatorja Vjollca Llapashtica gjatë këtyre ditëve ka nxjerrë koleksionin më të ri për vitin 2017. Në këtë koleksion ajo ka sjellë kryesisht fustane me dizajne...

Na ndiqni

0FansLike
587FollowersFollow
40FollowersFollow