SHARE

Këngët romantike dhe çarçafët prej mëndafshi nuk po e bëjnë më të nxehtë jetën tuaj intime? Atëherë ka ardhur koha t’i vini “zjarrin” dietës me këto ushqime.

Të gjithë e dinë se disa ushqime janë afrodiziakë shumë të mirë dhe rrisin epshin. Ju me siguri keni dëgjuar për çokollatënn e zezë, luleshtrydhet, bananet, arrat, midhjet etj.

Por ka edhe shumë ushqime të tjera, të cilat janë afrodiziakë të përsosur. Prandaj në këtë artikyll po ju sjellim një listë me produktet më të mira afrodiziake, të cilat duhet t’i përfshini në menunë tuaj të përditshme për të përmirësuar jetën dhe dëshirën tuaj intime:

 • Çokollata e zezë
 • Selinoja
 • Farat e kungullit
 • Bostani
 • Rrushi i kuq
 • Arrat
 • Shpargujt
 • Produktet me bazë sojën
 • Specat paprika dhe specat djegës
 • Tartufi
 • Hudhrat
 • Farat e pishës
 • Luleshtrydhet
 • Borziloku
 • Fiku
 • Avokado
 • Qiqrat
 • Brokoli
 • Lëngu i shegës
 • Farat e kërpit
 • Peshku salmon
 • Qumështi me çokollatë
 • Vera dhe pijet e lehta alkoolike
 • Midhjet dhe karkalecat
 • Bananet
 • Shafrani (lule)
 • Fasulet e kuqe
 • Farat e kardamonit
 • Xhenxhefili
 • Boronicat e kuqe.