SHARE

Çaji nga gruri është shumë efektiv në shërimin e artritit, reumës, madje edhe disa llojeve të kancerit. Është i pasur me vitaminat e kompleksit B, shëron viruset, derisa kokrrat e pjekura të grurit janë të dobishme për pastrimin e gjithë trupit.

Receta:
  • 500 g grurë;
  • 2 dl mjaltë;
  • ujë
Përgatitja:

Pastrojeni grurin në ujë dhe thajeni me leckë. Piqeni grurin, e përzieni derisa kokrrat të mos fillojnë të kërcasin. I vendosni në një enë dhe shtoni ujin e vluar. E vloni për 25 minuta, në zjarr të lehtë, e hiqni nga pllaka dhe e mbuloni.

E lini të qëndrojë 5 minuta, ia shtoni mjaltin dhe çaji i mrekullisë është gati.