SHARE

Shpesh ndihemi keq, kemi shumë probleme shëndetë- sore, nuk flemë dhe jemi nën stres. Mirëpo, duhet të mundohemi që më pak t’i ekspozohemi gjendjeve si kjo, sepse shëndeti është në rend të parë. Për të qenë të shëndetshëm, duhet të ushqehemi shëndetshëm, e ky lëng që jua prezantojmë duhet ta përfshini në menynë tuaj, sepse ju ndihmon shumë.

Përparësitë nga ky lëng:

Ndihmon tek inflamacionet dhe gripi;
Ul nivelin e kolesterolit dhe sheqerit në gjak;
Ju ndihmon të qetësoheni dhe të flini rehat;
Nxit shkrirjen e yndyrave dhe
Ndihmon humbjen në peshë.

Përbërësit:
  • 1 grejpfrut;
  • 1 limon;
  • Gjysmë lugë xhenxhefil;
  • Pak selino.
Përgatitja:

Përgatitja është e thjeshtë, të gjithë përbërësit i vendosni në blender, sipas nevojës e procedoni dhe e pini menjëherë. Do të ndjeni përmirësim pas disa përdorimeve.

Vërejtje: Personat që marrin ilaçe duhet pasur kujdes nga konsumimi i grejpfrutit dhe absorbimin e disa ilaçeve. Merreni gjithmonë 2 orë para marrjes së ilaçeve, ose 2 orë më pas.