SHARE

Një formulë befasuese që do të ndihmojë të ecni më mirë, duke i bërë gjunjtë, këmbët dhe disa ligamente të tjera të funksionojnë më mirë.

Lodhja dhe dhimbjet që mund të ndjeni në gju mund të jenë për shkak të moshës, për shkak të ndonjë peshe të rëndë, dëmtimet nga sporti, ose thjesht gjenetike.

Dhembja në gju është një nga llojet më të këqija, pasi ajo ju bën të ndjeheni të pafuqishëm dhe rrjedhimisht nuk mund të ecni.

Gjunjët, fuqizojnë çdo lloj lëvizjeje që ne bëjmë. Me moshën, mungesa e lubrifikantëve është më e dukshme dhe gjunjët nuk e bëjnë më normalisht këtë procedurë. Për të luftuar këtë pasojë duhet të hamë në mënyrë të shëndetshme, duke rritur lubrifikimin e nyjeve tona. Kjo pije na ndihmon të përforcojmë edhe lëndimet e ndryshme të nyjeve, nga sporti dhe faktorë të tjerë.

Çfarë mund të bëjë kjo pije organike për ju?

Një burrë 50 vjeçar tregoi përvojënn e tij se si indihmoi ky lëng! Kjo përbërje organike, ka minerale dhe vitamina që kërkon trupi, duke shtuar edhe veti të forta qetësuese. Ajo është e pasur me vitaminë C, kalium, magnez, silic që u bëjnë shumë mirë nyjeve.

Përbërësit:
  • Portokall natyral i shtrydhur,
  • Tërshërë e papërpunuar,
  • Ujë,
  • Ananas i freskët, i ndarë në copa,
  • 40 gr bajame të shtypura,
  • 40 gr mjaltë,
  • 7 gr kanellë.
Përgatitja e pijes:

Vendoseni në një tenxhere me ujë të valuar tërshërën dhe përziejeni deri sa të gatuhet shumë mirë. Shtojeni portokallin e shtrydhur dhe ananasin. Shtoni kanellën dhe bajamet, të grimcuara më parë. Shtoni edhe mjaltë në përzierje. Përziejini të gjithë përbërësit.

Vendosini në një blender për t’u siguruar që janë përzierë mirë. Kjo përzierje mund të pihet e ngrohtë, ose me kuba akulli, si pije e ftohtë.

Bëjeni këtë recetë dhe konsumojeni atë ditë pas dite. Do të ndjeni ndryshimin.