SHARE

Përmes këtij artikulli ju paraqesim përzierjen më efikase për shërimin e problemeve me ciste dhe miome.

Bëhet fjalë për kombinimin mjaltë dhe bimë bar veshi (lat: Sempervivum), e cila ka fuqinë të shërojë edhe gjendjet si: parazitët, kancerin në mitër, problemet kardiovaskulare dhe inflamacionet e ndryshme.

Përbërësit:
  • 300 g gjethe të bimës bar veshi
  • 300 g mjaltë natyral tërfili
Përgatitja dhe mënyra e përdorimit:

Gjethet e bimës i pastroni mirë, më pas i bluani në blender. Masën e tillë e përzieni me mjaltin, në një enë prej qelqi. I përzieni mirë, në mënyrë që përbërësit të bashkohen mirë. Masën e gatshme e lini të qëndrojë për shtatë ditë në frigorifer, duke e përzier kohë pas kohe. Pas shtatë ditësh, përzierja është e gatshme për ta përdorur.

Për çdo ditë merrni nga një lugë, tri herë në ditë. Herën e parë e konsumoni porsa të jeni zgjuar nga gjumi, lugën e dytë gjatë ditës midis shujtave dhe të tretën, pak para gjumit.