SHARE

Hemorroidet janë një sëmundje mjaft e bezdisshme dhe e dhimbshme, pasi zhvillohen në një zonë që nuk është fort rehatshme siç është anusi.

Hemorroidet paraqiten kur venat rreth anusit shtohen në një pikë aq kritike sa që dhimbja që shkakton në këtë zonë është e padurueshme.

Për këtë problem ka metoda dhe teknika për ta kuruar, por në këtë artikull ne do t’ju tregojmë më të efektshmen nga të gjitha. Me këtë recetë mund t’i shëroni hemorroidet tuaja shpejt dhe lehtë, në vetëm 20 minuta!

Përbërësit:
  • 250 ml vaj ulliri
  • 10 gram pluhur kamomili
  • petalet e 2 trëndafilave
  • 20 gram mjaltë
  • 20 gram lanolin (lloj kremi i ngurtë me natyrë vajore)
Përgatitja:

Vendosini të gjithë përbërësit në një tenxhere dhe lërini të ziejnë për 20 minuta. Pas kësaj i hiqni nga nxehtësia dhe i lini të ftohen. Merrni një garzë dhe vendosni brenda masën e përgatitur. Futeni në frigorifer derisa të ngurtësohet.

E vendosni në zonën e prekur dhe në pak minuta, do të ndieni një lehtësim të menjëhershëm. Vazhdojeni këtë trajtim çdo ditë për ta shëruar tërësisht zonën e prekur nga dhimbjet.